Opis

Masz coraz więcej kłopotów z powodów swojego picia?

Coraz trudniej Ci utrzymać zaplanowane ilości alkoholu?

Podejrzewasz że jesteś uzależniona/y?

To niepokojące sygnały, mogące świadczyć o rozwijającym się uzależnieniu. Im wcześniej je zauważysz, im wcześniej dowiesz się jak wyznaczać bezpieczne dla siebie limity, jak obchodzić się z alkoholem aby nie dopuścić do rozwoju uzależnienia, bądź jeśli jesteś uzależniony – co robić by nie pogłębiać choroby – tym łatwiej będziesz mógł to opanować.

Nikt nie musi osiągnąć dna, aby zacząć się leczyć, aby ogarnąć swoje picie!

To popularny mit, który już wielu ludzi doprowadził do tragicznych skutków. Czekali i czekali na dno, kiedy się doczekali – dla wielu już było za późno…
Uzależnienie to nie meteor, który znienacka spada z chmur. Uzależnienie rozwija się stopniowo, czasem wolniej, czasem szybciej. Im szybciej zareagujesz, tym łatwiej Ci będzie zapanować nad piciem.
Program Ograniczania Picia (POP) może być dla Ciebie – jest krótkoterminową terapią mającą na celu naukę trwałego ograniczania picia. To nie są czary-mary, POP jest to program rekomendowany przez PARPA, jest jedną ze skutecznych form terapii.

DLA KOGO m.in. jest skierowany program:
• w szczególności dla osób nadmiernie i szkodliwie pijących
• dla osób z lekkim uzależnieniem
• dla osób nie akceptujących abstynencji jako celu terapii

ILE TRWA:
12 spotkań raz w tygodniu

ILE OSÓB:
Grupa będzie liczyła nie więcej niż 10 osób

KIEDY:
Poniedziałki 19:00 – 21:00

KOSZT:
50zł za spotkanie

ZAPISY na konsultację:
Zgłoszenia z numerem telefonu proszę wysyłać na adres: [email protected] umieszczając w tytule „POP” lub kontakt tel. 502 028 100. Ilość miejsc jest ograniczona.

UWAGA! Nie każdy może zostać zakwalifikowany do udziału w tym programie, dlatego wcześniej zapraszamy na indywidualną konsultację ze specjalistą terapii uzależnień. Podczas spotkania zostanie przeprowadzona wstępna diagnoza problemowego picia. Koszt konsultacji 50 min to 100zł.

GARŚĆ INFORMACJI:
Coraz więcej wiemy na temat uzależnień, czym są, jak je leczyć, a mimo to leczenie wciąż nie przynosi spektakularnych efektów, i jedynie nieliczni trwale zdrowieją z nałogu. Od wielu lat inne kraje z powodzeniem stosują metody i sposoby na ograniczanie picia alkoholu przez osoby pijące szkodliwie i te lżej uzależnione. U nas, pomimo ze Program Ograniczania Picia (POP) jest rekomendowany od 2016 przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) to wciąż metoda leczenia do której wiele osób podchodzi z nieufnością. A szkoda!
Badania z 2013 (Miller, Munoz) dowodzą, że po roku od zakończenia programu:
• 15% osób trwale utrzymywało ustalone limity
• 23% znacznie ograniczyło picie, od czasu do czasu miało różne problemy z alkoholem
• 24% zdecydowało się na całkowitą abstynencję
• 37% nadal piło w sposób niezmieniony.

Wyniki pokazują, że ponad 60% osób zmieniło spożycie alkoholu!

PROWADZI:
Kalina Katarzyna Goc – prowadzi psychoterapię uzależnień od alkoholu i innych środków zmieniających świadomość, uzależnień od czynności i in. Pracuje również z osobami współuzależnionymi i uwikłanymi w destrukcyjne relacje. Pomaga w wychodzeniu z życiowych kryzysów, w trudnościach w przeżywaniu emocji – złości, poczucia winy, wstydu. Prowadzi warsztaty psychologiczne: treningi asertywności, budowanie poczucia własnej wartości, treningi redukcji stresu i in.
Ma ciepłe, empatyczne podejście do ludzi, metody i techniki terapii dostosowuje do potrzeb konkretnej osoby.
Absolwentka Psychologii Społecznej i Socjologii na Uniwersytecie SWPS, skończyła też Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, Specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji.