Opis

Zespół PAPA D oraz TOP MANAGEMENT zapraszają!

Bilety: http://bit.ly/2nzRe0Z

JUBILEUSZOWY KONCERT „35 LAT PAPA D” z GOŚĆMI

Będziemy tańczyć całą noc 🙂

Naj Story, Maxi Singiel, Monaliza („Nasz Disneyland”),
Ordynarny Faul, Kamikadze, Królowa fal, Panorama Tatr, Gdzie jest Ola, Ocean wspomnień (czyli –”szary wiruje pył“), Czarny Śnieg, czy Nietykalni – jak dużo prywatek, imprez i randek spędziliście przy tych piosenkach?

My bardzo wiele, więc z wielką radością wrócimy do sentymentalnej podróży w czasie, wraz z muzycznymi gwiazdami, które zapowiedziały swój udział w Jubileuszu 35-lecia PAPA D!
A niespodzianek i zaskoczeń będzie sporo 🙂
LATA 80-te powrócą już 10 listopada do klubu PALLADIUM, gdzie wraz z PAPA D przeniesiemy się w klimat tamtych czasów. Jak zawsze przy naszych jubileuszach – liczymy na Wasze „ejtisowe” stylizacje!!

Zapraszamy wszystkich: tych, którzy w latach 80-tych przy hitach Papa Dance tańczyli na swoich pierwszych dyskotekach, tych którzy polubili lata 80-te, mimo że jeszcze ich wtedy na świecie nie było oraz tych, którzy jeszcze nie znają klimatu lat 80-tych, ale mają wolny sobotni wieczór i szukają najlepszej imprezy w mieście!”
Zapowiada się fantastyczna impreza, bądźcie z nami!

Zespół Papa D powstał w 1984 roku pod nazwą Papa Dock. Pierwsze przeboje – „W 40 dni dookoła świata” i „Ordynarny faul”, spotkały się z życzliwym przyjęciem publiczności. Na początku 1985 roku, grupa Papa D przemianowała się na Papa Dance.

Kolejnymi hitami stały się piosenki: „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji” i „Panorama Tatr”. Latem 1985 wydana została debiutancka płyta zatytułowana Papa Dance (Savitor). Zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie przebojów z piosenką „Kamikaze wróć”. Dzięki głosom publiczności zajął drugie miejsce.

W styczniu 1986 roku wokalistą zespołu został Paweł Stasiak. Z tego roku pochodzą przeboje: „Naj Story” (na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 3. miejsce w głosowaniu publiczności, jedyny przebój zespołu, który osiągnął 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III), a także: „O-la-la” oraz „Ocean wspomnień” (który zdobył tytuł Przeboju Roku w I programie Polskiego Radia). Wszystkie znalazły się na nagranej wówczas płycie zatytułowanej „Poniżej Krytyki” . Pochodzi z niej również przebój „Maxi singiel” (1. miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987). Rok później na tym samym festiwalu zespół powtórzył sukces z piosenką „Nasz Disneyland” (1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988). Zdobył też nagrodę za wykonanie utworu „Nietykalni” (Bursztynowa Patera w koncercie premier). W tym roku ukazał się trzeci album – „Nasz Ziemski Eden”.

W latach 80 zespół Papa Dance dał prawie 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Był popularny w Niemczech, Czechosłowacji i Związku Radzieckim, gdzie na moskiewskim koncercie Papa Dance gościło 100 000 widzów. Pod koniec 1989 i w 1990 grupa koncertowała w USA – głównie w klubach polonijnych. W grudniu 1990 roku, podczas jednego z wyjazdów, zespół zawiesił działalność.

Latem 2002 roku ukazał się singiel „Wszystko się zdarzy na plaży”, który zwiastował powrót zespołu. W 2003 w serii wydawniczej „Złota Kolekcja” została wydana płyta „Naj Story”, zawierająca największe przeboje grupy oraz jedno premierowe nagranie – „Zwykła historia”. W 2005 roku nakładem firmy Warner Music Poland ukazał się album z nowymi piosenkami: „1 000 000 fanek nie mogło się mylić!”. Największe przeboje z tej płyty, to: „Czarny śnieg”, „Gdzie one są?” i „Bez braw na finał”.

Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Nowy etap zespół rozpoczął od promocji piosenki „Będziemy tańczyć”.

Obecnie grupę tworzą: Paweł Stasiak- wocal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.