Opis

MOSCOW CITY BALLET
– Jezioro Łabędzie –

Legendarny i najsłynniejszy rosyjski BALET SMIRNOVA, poza granicami Rosji bardziej znany jako MOSCOW CITY BALLET już niebawem wystąpi ponownie w Polsce!

Występy Moscow City Ballet charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wzruszeń i emocji wzbudzanych przez Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć! W ostatnich latach przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 300 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent artystyczny tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów artystów w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov powiedział kiedyś: „To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem Myszy… To wszystko żyje we mnie…” Być może to jest tajemnica ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu.

Reportaż amerykańskiej telewizji CNBC: https://bit.ly/2z2KfQm

JEZIORO ŁABĘDZIE to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Spektakle rosyjskich tancerzy przeniosły widzów w świat jak z dziecięcych marzeń:
kolorowy, bajkowy, pełen magii i czarów, w którym wszystko zawsze dobrze się kończy.

Gazeta Wyborcza

JEZIORO ŁABĘDZIE:

19.03.2019 – Białystok – Opera i Filharmonia Podlaska
27.03.2019 – Suwałki – Suwalski Ośrodek Kultury
30.03.2019 – Kielce – Kieleckie Centrum Kultury
07.04.2019 – Rzeszów – Filharmonia Podkarpacka

16.11.2019 – Olsztyn – Hala Urania
22.11.2019 – Szczecin – Netto Arena
26.11.2019 – Gdynia – Teatr Muzyczny (2 spektakle)
29.11.2019 – Katowice – Miasto Ogrodów
01.12.2019 – Poznań – Sala Ziemi
02.12.2019 – Bydgoszcz – Opera Nova (2 spektakle)
13.12.2019 – Warszawa – Torwar
15.12.2019 – Kraków – ICE Kraków (2 spektakle)
18.12.2019 – Lublin – Centrum Spotkania Kultur (2 spektakle)

Bilety dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.