Opis

Agencja Deerhunter Booking oraz Klub Hydrozagadka ponownie zapraszają na występ mistycznej grupy Phurpa. Koncert odbędzie się już 16 kwietnia w praskiej Hydrozagadce.

PHURPA [Rosja] [Ritual Ambient/ Dark Ambient/ Ritual Drone/ Throat Singing]
https://phurpa.bandcamp.com/

Phurpa jest rosyjskim kolektywem, który w ramach swoich wyjątkowych występów odgrywa rytualną muzykę związaną z tradycją Bön – najstarszą tego rodzaju pre-buddyjską praktyką pochodzącą z Tybetu. W swoich rytuałach używają autentycznych obrzędowych instrumentów oraz specyficznego tantrycznego rodzaju śpiewu alikwotowego (rodzaj śpiewu gardłowego). Załóżycielem grupy jest Alexei Tegin, który uczył się od mistrzów z zakonów Gyumay I Gyuto. Tegin rozpoczął eksplorację tradycyjnej I rytualnej muzyki z początkiem lat 90. XX wieku I po tym jak zaczął praktyki Bön I Dzogchen, postanowił założyć Phurpę w 2003 roku. Wszyscy członkowie kolektywu regularnie biorą udział w rytuałach I obrzędach tradycji Bön, zarówno w teorii, jak I w praktyce. Ich występy są zawsze pełne symboliki I szamaniczne, medytatywne oraz mistyczne.

Vū [Włochy] [Ritual music/ Experimental/ Dark Ambient

Vū jest solowym projektem Vince’a Gagliardiego, znanego też jako The Nent, (Cyclic Law / Modern Bön), w którym tworzy kompozycje używając swojego głosu I gry na perkusji, osiągając przy tym rytualny I medytacyjne dźwięki.

XMTR [Berlin, Niemcy] [Experimental/ Field Recordings]

XMTR prezentuje zróżnicowaną gamę dźwięków począwszy od field recordings, dronów, autorskich synthów, analogowych synthów w komunikacji z wizualizacjami. Proces tworzenia muzyki jest tutaj oparty na pewnego rodzaju rytuału, reprodukującego starożytne metodologie.

Więcej info: TBA