Opis

ℹ️ CZYM JEST GONKON? ℹ️
GonKon to jedyne w Polsce wydarzenie swojego rodzaju związane z Internetem. To więcej niż konwent i spotkanie widzów z youtuberami. Spotykają się tu światy Internetu oraz sztuki. Twórcy internetowi, instalacje artystyczne, pokazy audiowizualne, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla uczestników – wszystko w jednym miejscu, w jednym dniu i w jednym absolutnie unikatowym stylu.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Krzysztof Gonciarz, znana osobowość internetowa. Pierwsza edycja GonKonu odbyła się w Warszawie 6 października 2018 roku, uczestniczyło w niej 1500 osób. Brało w niej udział siedmioro twórców internetowych oraz pięcioro artystów audiowizualnych. Odbiła się szerokim echem w social mediach (osiągnęła zasięg organiczny na poziomie 3 milionów!).

❇️ TEGOROCZNA EDYCJA ❇️
W 2019 roku organizujemy drugą edycję, której tematem przewodnim jest „SZUM”. Odbędzie się ona 5 października w obiekcie Mińska 65 w Warszawie. Składać się będzie z dwóch części – dziennej z panelami, warsztatami, wystawami i spotkaniami z twórcami (bez ograniczeń wiekowych) oraz wieczornej, z koncertami i wystawami (wstęp od 18 roku życia)
W tym roku poza Krzysztofem Gonciarzem w wydarzeniu udział wezmą: Martin Stankiewicz, Ajgor Ignacy, Kasia Mecinski (Fifty Na Pół), Weronika Truszczyńska, Gargamel, Dawid Myśliwiec z kanału Uwaga Naukowy Bełkot, Kasia Gandor (kasiagandor.com) oraz Masny Rafał.
W części wieczornej zagrają m.in. Gargamel oraz Urbanski, więcej muzyków wyjawimy wkrótce!

? TEMAT PRZEWODNI – „SZUM” ?
Pojęcie „Szumu” pojawia się w kulturze popularnej stosunkowo często. Nie ma jednak jednego konkretnego znaczenia, określa raczej całą masę niezrozumiałych bodźców zlewających się w jeden nieokreślony przekaz. Wszyscy funkcjonując w nowoczesnym świecie doświadczamy „Szumu” każdego dnia-maile, telefony, komentarze, wiadomości, spotkania… Chcemy przy pomocy różnych form artystycznych zmaterializować szum jaki nas otacza. GonKon w tym roku poprzez zaproszonych artystów oraz spójny koncept na całość wydarzenia, będzie miejscem, w którym twórcy, widzowie, artyści oraz dosłownie każdy, będzie mógł spotkać się z innymi ludźmi i podzielić się swoim spojrzeniem na temat szumu jaki nas otacza. GonKon „Szum” to nic innego, jak wspólne miejsce wymiany doświadczeń i myśli.

❓MASZ PYTANIA?❓
Napisz do nas wiadomość na Messengerze! m.me/GonKonTM

? REGULAMIN WYDARZENIA ?
http://bit.ly/GonKonRegulamin