Opis

W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową, który obchodzony jest 21 marca zapraszamy na 5 edycję 161 FEST!!!

PL // ENG

DISAFFECT – legendarna kapela hardcore punk ze Szkocji
https://www.youtube.com/watch?v=rLtE19_h1GY

Już teraz, 25 lat po rozpadzie, DISAFFECT odbywa próby i szykuje się do powrotu na scenę. Ten zespół na początku lat 90-tych był jednym z tych, które zapoczątkowały falę szybkiego grania na dwa wokale, z mocno zaangażowanymi tekstami. Po wydaniu kasety demo w 1991 roku (która to później ukazała się w Polsce nakładem Scream Records, razem z nagraniem live) DISAFFECT zadebiutował EPką wydaną przez bardzo aktywną w tamtych czasach kooperację Nabate/Flat Earth, zatytułowaną “An Injury To One Is An Injury To All” (1992). Rok 1993 przyniósł kolejny singiel “Home of the Slave” oraz split EP z SEDITION, a w roku 1994 zespół wydał pierwszą i jak się później okazało, jedyną płytę długogrającą “Chained To Morality”. DISAFFECT się rozpadł i zostawił po sobie wielki niedosyt. Ich szybki i agresywny, ale jednak melodyjny i charyzmatyczny hardcore punk trafił do serc wielu z nas. Część składu grała w SEDITION, a inna założyła kolejne zespoły: SCATHA czy QUARANTINE. Dzisiaj zespół odbywa próby w praktycznie oryginalnym składzie. Niewykluczone, że koncert na 161 FEST będzie pierwszym koncertem zespołu po 25 latach, a już na pewno w Europie. Takiego wydarzenia się nie opuszcza.

BRATAKUS – riot grrrl punk ze Szkocji
https://bratakus.bandcamp.com

BRATAKUS to duet sióstr, córek taty punka. Bas, gitara i automat perkusyjny, a na koncie LP i kilka EPek. To wystarczy, aby ze sceny popłynął szczery przekaz punkowy o prawach zwierząt, weganiźmie, straight edge i prawach kobiet. Olbrzymia dawka energii, szczerości i skromności – to BRATAKUS. Jednocześnie ostre granie, due zaangażowanie i doskonały dowód na to, że punk nie umarł, jest młody i ma przed sobą przyszłość.

BRAIN ANGUISH – anarcho punk ze Szkocji
https://brainanguish.bandcamp.com

Kolejny duet z automatem perkusyjnym. Tym razem wokalista SEDITION/SCATHA gra na basie i śpiewa razem z gitarzystą DISAFFECT/QUARANTINE. BRAIN ANGUISH to ostry przekaz anarcho punkowy i doskonałe nawiązanie do starego grania z Wysp.

PSYCHONEUROSIS – grind core PL
https://psychoneurosis.bandcamp.com
Mocny cios od tych, co w 1991 aktywnie zaczęli współtworzyć scenę grindcore w PL.

PROTEIN – hardcore straight edge PL
https://proteinxxx.bandcamp.com
Solidna dawka starej szkoły hardcore. Youth2Youth Crew.

REGRES – hardcore punk PL
https://regres.bandcamp.com
Wygrane dzieciaki z Częstochowy.

DYYM – hardcore punk PL
https://dyym.bandcamp.com/releases
Stare nowe dobre

KMKZ – hardcore punk PL
https://kamikazehcp.bandcamp.com
Melodia, ekspresja, opór z Mazur

DØDSKAMP – blackened crust PL
https://dodskampcrust.bandcamp.com/releases
Czarna wizja i pogarda dla ludzkości.

UNBEATEN – HardxCore PL
https://unbeaten.bandcamp.com
Ciężkie życie, ciężki hardcore.

POOR BUY LOYAL – hardcore punk PL
https://poorbutloyal.bandcamp.com
Bród, smród I ubóstwo

WIEŻE FABRYK – cold wave PL
https://wiezefabryk.bandcamp.com
Zimne?

THE DEAD GOATS – death metal punk PL
https://thedeadgoats.bandcamp.com
Szwedzko!

W październiku planujemy zacząć przedsprzedaż biletów i już teraz przypominamy: Pogłos ma ograniczoną liczbę miejsc – nie przegapcie tego. 161 Fest jest festiwalem 100% DIY i chcielibyśmy aby wspierał działania antyfaszystowskie, zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej. Okażcie nam wsparcie i wypełnijcie klub po brzegi.