Opis

1125 Niepewności Tour vol. 2
1125/ FROM TODAY/…
15.11.2019 Warszawa
klub Pogłos
godzina: 20:00
bilety: 30zł przedsprzedaż / 35 w dniu koncertu
https://www.ticketmaster.pl/event/1125-bilety/13605

1125 to sztandarowy zespół polskiej sceny hardcore. Powstał w 1996 roku w małym miasteczku Złotów, z inicjatywy Piotra Michasia (weterana lat 80-tych z lokalnie kultowego zespołu Reżim), który zrekrutował młodszych niemal o pokolenia chłopaków. Skład okazał się połączeniem idealnym. Zespół z marszu nagrał pierwszą kasetę, która okazała się hitem na scenie undergroundowej, a po występie na Totalnym Rozpierdolu Systemu w Podkowie Leśnej w 1997 roku, zaczął koncertować w całym kraju. 1125 byli wówczas kwintesencją stylu hardcore, a jednocześnie mieli w sobie te kilkanaście procent punk rocka co sygnalizowała zarówno nazwa 1125 pochodząca ze sztandarowego kawałka Rejestracji, jak i sama muzyka oraz polskie teksty. Wszystko to sprawiło, że „jedenastki” jednoczyły punków i hardcorowców. Aktywność 1125 sprawiła, że Złotów stał się ”stolicą polskiego hardcore”, a kapela jego symbolem. Błyskawicznie przygotowany nowy materiał, został nagrany tym razem w szwedzkim studio Soundlab, co było potężnym jakościowo skokiem w dyskografii zespołu. W 1999 roku materiał ten ukazał się na płycie „Płonie mi serce”, a utwory z niej pochodzące do dziś są trzonem koncertowego setu zespołu. Kolejne lata to split album z zespołem Frontside, oraz druga wizyta w Szwecji. Jej owocem była płyta „Nieugięci” (2002), zdradzająca skłonność do nieco cięższego, metalowego brzmienia. Następne albumy zespołu to „Next War” (2004), „Victims Of Forgetting” (2007) oraz „For When Tomorrow Comes” (2008).
Po okresie mniejszej aktywności, zespół 1125 zagrał w 2016 roku ponad 20 koncertów, świętując w ten sposób swoje 20-lecie. Koniec roku 2018 przyniesie ich nowy, pierwszy od 10 lat premierowy album.
Nowa płyta nazywa się Niepewności czas i zawiera 10 nowych piosenek w klasycznym stylu hardcore, z polskimi tekstami, które jak zawsze w przypadku zespołów hardcore/punk, są mocną, krytyczną i mamy nadzieję celną, reakcją na otaczające nas realia społeczno-polityczne. Podobnie jak pierwsze albumy 1125, najnowszą płytę wydaje undergroundowa wytwónia Pasażer. (www.pasazer.pl) Premiera płyty 7 i 8 grudnia na koncertach w bydgoskiej Estradzie i warszawskiej Proximie, które 1125 zagra z weteranami polskiej sceny – Dezerterem.

Obecny skład 1125 to: Rafał – wokal, Szymon – gitara, Adam – gitara, Dawid – bas i Krzysiek – perkusja.

From Today powstało w listopadzie 2016 roku. Zespół złożony jest z doświadczonych pasjonatów muzyki, szeroko określanej jako hardcore. Uczestniczyli między innymi w takich projektach jak: Dispel the Crowd, Wounded Knee, Street Chaos, Primal Rage, Łeb Prosiaka.
Zespół początkowo miał sporo perturbacji z wokalistami, przewinęło się ich trochę, łącznie z próbą wstrzelenia kobiecego wokalu. Mając na koncie teledysk do utworu „this is our mission”, nie mogli ruszyć z miejsca. Dopiero pare miesięcy temu, wyklarował się skład z obecnym wokalistą Krzyśkiem.
Chłopaki szybko zgrali materiał na płytę. Na początku września wchodzą do studia, deklarując chęć wydania materiału jeszcze w październiku. Na koncercie z 1125 będziecie zatem mogli być świadkami realese party ich krążkowego materiału.

Członkowie zespołu:
Krzysiek – voc
Artur – git
Wojtas – git
Mixer – drum
Domin – bass

https://www.facebook.com/fromtodayhc/
https://www.instagram.com/from_today_hc/
https://www.youtube.com/watch?v=bYnalzNCZ04
https://www.facebook.com/fromtodayhc/videos/762476474167950/