Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum poświęcone historii powstania warszawskiego

Średnia opinia

Wideo

Opis

Muzeum Powstania Warszawskiego, to muzeum o charakterze historycznym, znajdujące się przy ul. Grzybowskiej 79. Muzeum, początkowo było samorządową instytucją kultury m.st. Warszawy, które pierwotnie zostało utworzone w 1983 roku, jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Celem instytucji było gromadzenie powiązanych z tym okresem przedmiotów.

Dla odwiedzających, otwarcie nastąpiło 31 lipca 2004 roku, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania przez ówczesnego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego.

Jednym z głównych celów placówki, jest oddanie hołdu wobec tych, którzy walczyli o wolną Polskę oraz stolicę, a także ukazanie nowym pokoleniom sensu minionych wydarzeń. Muzeum prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną zarówno o samym Powstaniu Warszawskim, jak i całej działalności Polskiego Państwa Podziemnego.

Na ekspozycji, znajdują się przedmioty przedstawiające walkę oraz codzienność powstania na tle okupacji, sytuacje międzynarodową oraz powojenny, komunistyczny i PRL’owski obraz Warszawy.

Muzeum Powstania Warszawskiego zgromadziło ponad 30 tys. eksponatów. Przez pierwsze 10 lat działalności odwiedziło je ponad 4,6 mln osób.

Facebook Feed

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

💥 BILETY NA KONCERT I PŁYTA MELI KOTELUK I ZESPOŁU KWADROFONIK JUŻ DOSTĘPNE 💥 24 lipca w Sali pod Liberatorem odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie: Mela Koteluk i Kwadrofonik premierowo wykonają utwory z płyty "Astronomia poety. Baczyński" z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To jedna z niespodzianek, które przygotowaliśmy dla Was z okazji 7⃣6⃣ rocznicy Powstania Warszawskiego 🇵🇱🇵🇱

🎟 Bilety ➡ bilety.1944.pl/
💿 Płyta ➡ melakotelukkwadrofonik.lnk.to/AstronomiaPoetyBaczynski
👓 Więcej informacji ➡ bit.ly/324sgsP

Dystrybutorem płyty jest Warner Music Poland
... Zobacz więcejZobacz mniej

💥 BILETY NA KONCERT I PŁYTA MELI KOTELUK I ZESPOŁU KWADROFONIK JUŻ DOSTĘPNE 💥 24 lipca w Sali pod Liberatorem odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie: Mela Koteluk i Kwadrofonik premierowo wykonają utwory z płyty Astronomia poety. Baczyński z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To jedna z niespodzianek, które przygotowaliśmy dla Was z okazji 7⃣6⃣ rocznicy Powstania Warszawskiego 🇵🇱🇵🇱<br />
<br />
🎟 Bilety ➡ https://bilety.1944.pl/<br />
💿 Płyta ➡ https://melakotelukkwadrofonik.lnk.to/AstronomiaPoetyBaczynski<br />
👓 Więcej informacji ➡ https://bit.ly/324sgsP<br />
<br />
Dystrybutorem płyty jest Warner Music Poland ✌

Skomentuj na Facebook 💥 BILETY NA ...

Matik ArtBiker !!!!

Kiedy beda wykłady?

🎭🎙 W roku 2016 w Muzeum Powstania Warszawskiego powstała instalacja teatralna - tak o swoim spektaklu mówiła Agnieszka Glińska. "Gdzie Ty idziesz dziewczynko" to autorski scenariusz reżyserki oparty na relacjach kobiet, a właściwie dziewczynek, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim, często biorąc na swoje barki zadania ponad siły. W muzeum wybrzmiał kobiecy głos powstania. Dziewczęta z warkoczami i w kwiecistych sukienkach tylko pozornie są delikatne.

Spektakl Glińskiej to także piękne obrazy stworzone przez performerów pod wodzą Weroniki Pelczyńskiej. O tych obrazach, które do dziś mamy pod powiekami, wspomina reżyserka w naszej rozmowie.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Skomentuj na Facebook 2564343810483576

Jestem witam

Dzień dobry już jestem

Moja Babcia przeżyła Powstanie Warszawskie w wieku 7lat jak Niemcy ich z myśliwca ostrzeliwaly, jak sie ukrywali w kościele i Niemcy to wysadzili i jak przechodzili przez ruiny Warszawy wśród trupów. Cześć i Chwała bohaterom.🇵🇱❤💪

Bardzo lubię was oglądać ❤️🥰

Lubię Was, pozdrawiam ❤️❤️

Murem Powstania Warszawskiego

🇵🇱💖👍👍👍

View more comments


Przejmij wizytówkę

Czy to miejsce należy do Ciebie?

Możesz przejąć tę wizytówkę, aby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Statystyka

81 Wyświetleń
0 Ocen
0 Polubień
0 Udostępnień

Kategorie

Mapa