Interaktywne Muzeum Flipperów „Pinball Station”

Interaktywne Muzeum Flipperów „Pinball Station”

Interaktywne Muzeum Flipperów "Pinball Station"

Średnia opinia

Opis

Interaktywne Muzeum Flipperów „Pinball Station” jest pierwszym tego typu muzeum, mieszącym się w Warszawie przy ul. Kolejowej 8A.

Miejsce, zrodzone z pasji dwóch kolekcjonerów, którzy wspólnymi siłami i zaangażowaniem zgromadzili ponad 100 flipperów i arcade z różnych lat (m.in. lata 80 i 90), a najstarsza została wyprodukowana w 1933 roku.

Obecnie, dla zwiedzających i graczy, dostępnych jest 60 maszyn.

Jeśli szukasz miejsca na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi lub po prostu chcesz poczuć się jak w latach 80 świetnie się przy tym bawiąc, to miejsce jest dla Ciebie!

W Pinball Station znajduje bar z napojami, piwem regionalnym i przekąskami.


PS … W okolicy są też miejsca, w których można dobrze zjeść! Jeśli nie ma ich u nas na mapie, z pewnością nie długo się pojawią 🙂

Facebook Feed

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

8 godzin temu

Pinball Station

Flash Gordon / Bally / 1981

Film "Flash Gordon" (1980 r.) powstał jako ekranizacja komiksu o tym samym tytule, a flipper był po części elementem kampanii reklamowej filmu. Co ciekawe praktyka ta zadziałała i w latach 90 wręcz zdominowała branże flipperów.

Akcja filmu zaczyna się w momencie inwazji na Ziemie bezlitosnego cesarza Minga (Max von Sydow) z planety Mongo. Na szczęście ziemie ratuje nie kto inny tylko Flash Gordon…amerykański footballista :)

Dynamice gry dodaję górny flipper, rozwiązanie znane od dawna, ale w latach 80 znów modne i wracające do łask. Bardzo ciekawy przykład pierwszych maszyn z nabierającej wiatru w żagle technologi Solid State Electronic.

Od maja 1980 do lutego 1981 roku Flash Gordon został wyprodukowany w okrągłej liczbie 10.000 egzemplarzy. Uważa się, że jest to graniczna liczba dla flipperów i te, które przekraczają tę liczbę, okazują się hitami. Było blisko ;).
Flipper firmy Bally jest jednym z pierwszych automatów gadających, w których pojawiły się prawdziwe nagrania aktorów. W Flash Gordon kwestie aktorskie idealnie komponują się z tradycyjnymi dźwiękami flippera.
Pewnie nie wiecie, ale muzykę do filmu skomponowali The Queen. Fajnie byłoby usłyszeć "We are the champions" na koniec rozgrywki, co :)?

Zapraszamy. Czynne codziennie od 13, w piątki i soboty do 24 !
... Zobacz więcejZobacz mniej

Flash Gordon / Bally / 1981<br />
<br />
Film Flash Gordon (1980 r.) powstał jako ekranizacja komiksu o tym samym tytule, a flipper był po części elementem kampanii reklamowej filmu. Co ciekawe praktyka ta zadziałała i w latach 90 wręcz zdominowała branże flipperów.<br />
<br />
Akcja filmu zaczyna się w momencie inwazji na Ziemie bezlitosnego cesarza Minga (Max von Sydow) z planety Mongo. Na szczęście ziemie ratuje nie kto inny tylko Flash Gordon…amerykański footballista :)<br />
<br />
Dynamice gry dodaję górny flipper, rozwiązanie znane od dawna, ale w latach 80 znów modne i wracające do łask. Bardzo ciekawy przykład pierwszych maszyn z nabierającej wiatru w żagle technologi Solid State Electronic.<br />
<br />
Od maja 1980 do lutego 1981 roku Flash Gordon został wyprodukowany w okrągłej liczbie 10.000 egzemplarzy. Uważa się, że jest to graniczna liczba dla flipperów i te, które przekraczają tę liczbę, okazują się hitami. Było blisko ;).<br />
Flipper firmy Bally jest jednym z pierwszych automatów gadających, w których pojawiły się prawdziwe nagrania aktorów. W Flash Gordon kwestie aktorskie idealnie komponują się z tradycyjnymi dźwiękami flippera.<br />
Pewnie nie wiecie, ale muzykę do filmu skomponowali The Queen. Fajnie byłoby usłyszeć We are the champions na koniec rozgrywki, co :)?<br />
<br />
Zapraszamy. Czynne codziennie od 13, w piątki i soboty do 24 !Image attachment

Skomentuj na Facebook 109809079585188_714114822487941

No to chyba w końcu jutro Was odwiedzę😍😍

Mój ulubiony flipper u Was

1 tydzień temu

Pinball Station

„But open the door carefully; things are not as they seem! With a pinball that isn’t, flippers that aren’t… keep telling yourself it’s only a game…”

Flipper może pokonać nie jednego weterana flipperów. Tłusty od stałych elementów pola gry blat otwiera kolejne możliwości i bonusy. Imponujący zegar odmierzający czas gry, rampy, strzały w poprzek playfieldu i kapsuła wyrzucająca bile w trybie multiball z imitującej gumball machine (znana chyba każdemu z wizyt nad morzem z rodzicami) może powodować zawrót głowy. Dodatkowo jedyna w historii bila Power Ball (wykonana z tajemniczej substancji), która pozwoliła na stworzenie naprawdę szalonej maszyny. No i to, co tygryski lubią najbardziej, sześciokulowy multiball po otwarciu ostatnich dzwi, tzw. Lost in the zone.
Dla wszystkich skołowanych zaraz obok flippera wyjście na taras — łyk świeżego powietrza i można wracać do gry!
... Zobacz więcejZobacz mniej

Skomentuj na Facebook 709002716332485

Mój ulubiony 😍

Tam jeszcze nie byłem!

Wspaniała rozrywka można się odstresować polecam

Dzisiaj Otwarte UTC+2

13:00 - 23:00
 • Poniedziałek
  13:00 - 22:00
 • Wtorek
  13:00 - 22:00
 • Środa
  13:00 - 22:00
 • Czwartek
  13:00 - 22:00
 • Piątek
  13:00 - 23:00
 • Sobota
  13:00 - 23:00
 • Niedziela
  13:00 - 22:00

Przejmij wizytówkę

Czy to miejsce należy do Ciebie?

Możesz przejąć tę wizytówkę, aby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Przedział cenowy

$$
25
130

Statystyka

56 Wyświetleń
0 Ocen
0 Polubień
0 Udostępnień

Kategorie

Mapa