Klub Progresja

Klub Progresja

Progresja to klub, który wyrósł z pasji, miłości do muzyki i przekonania, że koncert to coś więcej niż odsłuchanie popularnego kawałka w internecie.

Średnia opinia

Description

Klub Progresja, swoje istnienie zawdzięcza Markowi „Prezesowi” Laskowskiemu, który w 2003 roku, otworzył niewielki klub rockowy. W początkowej fazie istnienia klubu, głównymi nurtami muzycznymi, jakie miały gościć na scenie były rock progresywny oraz hard rock z lat 70 i 80. Wraz z napływem ‚gości’, na scenie zaczęły pojawiać się hardcorowe i punkowe kapele, które do tej pory nie były nikomu znane, a przyciągały taką ilość osób, iż dotychczasowa lokalizacja klubu nie była w stanie wszystkich pomieścić.

14 grudnia 2013 roku, klub przeniósł się z lokalizacji przy ul. Generała Sylwestra Kaliskiego 15a do lokalu przy ul. Fort Wola 22 i funkcjonuje tam do dziś.

Popularność miejsca, spowodowała duże zmiany i chociaż klub był kojarzony z ciężkim brzmieniem, obecnie na scenie występują znane ikony rocka, gwiazdy muzyki mainstreamowej, pop, jazzowej oraz elektronicznej.

I chociaż klub istnieje już wiele lat, wciąż pracuje nad ulepszaniem dźwięku i świateł, zapewniając najlepsze przeżycia podczas koncertów, dba także o zaopatrzenie barów, które są jednymi z najlepszych, znajdujących się w klubach koncertowych w Warszawie.
Znajdziecie tu 4 bary na wszystkich poziomach klubu, gdzie do wyboru macie najnowsze, craftowe piwa, czeskie klasyki, modne drinki, szoty oraz whiskey w różnych gatunkach.

Osoby, które chcą przyjechać na koncert swoim samochodem, mogą skorzystać z parkingu przed klubem. Na parking można wjechać również autokarem.

Zespoły, które grały w klubie Progresja na przestrzeni lat to m.in.:

Imany, Zaz, Moderat, Kiasmos, Gus Gus, Billy Talent, Above & Beyond, Coco Rosie, Selah Sue, Rodrigo y Gabriela, Jose Gomez, James Arthur, Schoolboy Q, Europe, Ian Gillan (Deep Purple), Riverside, White Lies, Behemoth, Sky & Ross from Morcheeba, Mastodon, Machine Gun Kelly, Gogol Bordello, 5’Nizza, Dubioza Kolektiv, Steve Vai, Waterboys, Fish, Blues Pills, Three Days Grace, Taj Mahal, Gov’t Mule, King Diamond, Sabaton, Kayah i Goran Bregovic, Raz Dwa Trzy, Coma, Skaldowie, Chylińska, Kaliber 44, Bokka, Fismoll…

Statystyka

46 Wyświetleń
0 Ocen
0 Polubień
0 Udostępnień

Kategorie

Mapa

Author

Żądania

Czy to miejsce należy do Ciebie?

Możesz przejąć tę wizytówkę, aby w pełni wykorzystać jej potencjał.